Konopnica – „bursztynowa” wieś nad Wartą

Łódzkie może zaskakiwać. Odkryjesz tu sielskie krajobrazy, klimatyczne miejsca czy architekturę przesiąkniętą historią. Wystarczy tylko chcieć. Wyobraź sobie, że wsiadasz w samochód, żeby uciec od miejskiego zgiełku i marzy Ci się naładowanie baterii na łonie natury. W miejscu położonym nad doliną Warty. W miejscu, gdzie możesz rozkoszować się nicnierobieniem, ale i spędzić czas aktywnie. Słyszałeś kiedykolwiek o Konopnicy? Nie? Warto to zmienić.

Region w centrum Polski

Konopnica jest wsią znajdującą się w województwie łódzkim, w powiecie wieluńskim. To świetne miejsce na szybki wypad weekendowy, jak i dłuższy wypoczynek. Na korzyść tego przemawia jej położenie – w samym centrum Polski. Więc zewsząd jest tu blisko. Z Łodzi i Częstochowy – 80 km. Z Wrocławia – 150 km. Z Warszawy i Krakowa – nieco ponad 200 km. A jeśli macie fantazję, możecie tu przylecieć 😊 W 2013 roku w Konopnicy powstało prywatne lądowisko.

Hotel Zacisze w Konopnicy

Na miejscu baza noclegowa jest na tyle rozbudowana, że ze znalezieniem miejsca nie będzie problemu. A jeśli zależy Wam na komforcie i skupieniu się na wypoczynku, skorzystajcie z oferty Hotelu Zacisze.

Nadwarciańskie szlaki

Widoki w Konopnicy urzekają. Cały region położony jest na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Ci, którzy bardziej cenią podziwianie, zachwycą się meandrami rzek, torfowiskami, liczną fauną i florą. Ci, którzy wolą spędzać czas aktywnie, mogą wsiąść na kajak i podziwiać krajobrazy z wody. Konopnica znajduje się bowiem na Kajakowym Szlaku Warty, trzeciej co do długości rzeki w Polsce. A jeśli wolicie ląd, gminę otaczają rozległe lasy, a liczne ścieżki rowerowe zaspokoją oczekiwania każdego rowerzysty.

W regionie przecinają się szlaki turystyki kajakowej, rowerowej, pieszej i konnej. Niezwykle interesującą propozycją jest Szlak Bursztynowy – ten, którym wędrowali kupcy znad Morza Śródziemnego po bursztyn nad Bałtyk. Najlepiej go przejechać rowerem, bowiem szlak jest systematycznie rozbudowywany i urozmaicany. Zasięgiem obejmuje niemal całe województwo łódzkie, ale to w Konopnicy odbywa się Europejski Festiwal Bursztynu. Uczestnicy święta poznają bursztynową historię regionu, odbywają się inscenizacje historyczne, wyścigi rydwanów, czy poszukiwanie bursztynu w nadrzecznym piasku.

Konopnickie zabytki

Dla fanów architektury historycznej Konopnica oferuje grodzisko z XIII wieku, zwane tu „Zamczyskiem”, które jest jedną z największych średniowiecznych budowli w centralnej Polsce, a poza tym rozpościera się stąd widok na niezwykłe dorzecze Warty. Oprócz tego warto zobaczyć wczesnobarokowy kościół św. Rocha z 1642 r. oraz zabudowania dworskie z XIX w., łącznie ze spichlerzem i drewnianym młynem. Fanów literatury zapewne zainteresuje fakt, że posiadłość należała do rodziny Konopnickich, i przez moment przebywała pisarka, Maria Konopnicka.

Nie ma co się dalej rozpisywać! Trzeba tu przyjechać i zobaczyć to na własne oczy. Nie będziecie żałować 😊

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze wpisy

Oferta Wielkanocna 2022

Zapraszamy do składania zamówień na Wielkanocne potraw … Zachęcamy głównie tych, którym nie po drodze z gotowaniem i wolą inne formy spędzania czasu.  Ale również

Czytaj więcej »

Dzień Kobiet

Drogie Panie, wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy dzień dla każdej z nas. Postanowiliśmy więc wrócić do organizacji imprezy dla Was. Specjalnie przygotowane menu… soki, napoje,

Czytaj więcej »
Spa w ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym

A może weekend w SPA?

Tak, oczy Was nie mylą. Nie dość, że oferujemy bazę noclegowo-wypoczynkową i znakomite jedzenie w restauracji, to jeszcze zapewniamy relaks w postaci SPA. Jeśli marzy

Czytaj więcej »

Poprzednie wpisy

Oferta Wielkanocna 2022

Zapraszamy do składania zamówień na Wielkanocne potraw … Zachęcamy głównie tych, którym nie po drodze z gotowaniem i wolą inne formy spędzania czasu.  Ale również

Czytaj więcej...